GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kryddburkar 10774307
*
nr 1077 4307
Kryddburkar
14 delar, 30-tal, Gefle
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2016
kl 18:38:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 23:48:22
1
300 kr
19/12 06:51:27
2
250 kr
19/12 06:51:27
1
300 kr (Budbetjänt)
19/12 18:13:31
2
400 kr
19/12 18:32:15
3
400 kr
19/12 18:32:15
2
400 kr (Budbetjänt)
19/12 18:33:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
*
Kryddburkar
Läs om budbetjänten
nr 1077 4307
Kryddburkar
14 delar, 30-tal, Gefle
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 23:48:22 | 1 | 300 kr |
19/12 06:51:27 | 2 | 250 kr |
19/12 06:51:27 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/12 18:13:31 | 2 | 400 kr |
19/12 18:32:15 | 3 | 400 kr |
19/12 18:32:15 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/12 18:33:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07